אודות

עמותת אור לשמואל

העמותה בנשיאות הרב אליהו עובדיה, שמה לה למטרה להפיץ את פנימיות התורה ועבודת הנפש על פי החסידות לכל בית ישראל.
העמותה אינה שייכת לשום גוף פוליטי, מגזר מסוים או ציבור מסוים. העמותה רואה את עצמה קשורה לכלל ישראל באשר הם, ללא שום מגדריות. 

אודות הרב אליהו עובדיה

הרב למד בישיבת הכותל וישיבת מרכז הרב, את פנימיות התורה למד מכמה רבנים חשובים וצדיקים נסתרים מהדור הקודם, מורו ורבו כפי שהרב נוהג לומר רבות בשיעוריו הוא הרב תדהר אלון שליט”א.

הרב אליהו עוסק בחינוך מעל ל-27 שנים בהם הרב לומד ומלמד את פנימיות התורה לכל דורש כבר מעל ל-20 שנה.

מכון הכתיבה בראשות הרב ערך והוציא לאור את סדרת הספרים “באר אליהו” שהם תורת הפנימיות בשילוב החסידות עפ”י האדמו”ר מקאמרנא.

כמו כן, המכון הוציא לאור את הספרים אחדות העולמות, כתם אופיר על מגלת אסתר, הרמ”ע מפאנו וכן פירוש האדמו”ר מקאמרנה על הזוהר “ארמית ידי לצלותין”.

הרב אליהו מוסר כמעט מדי לילה את שיעוריו בבבית הרמח”ל רח’ קצנבוגן 73, הר נוף – ירושלים.

לוח שיעורים מעודכן ניתן למצוא בתפריט הראשי באתר.

אודות העמותה

  • מסירת שיעורי תורה לזיכוי הרבים
  • העלאת שיעורי הרב  לרשת בפנימיות התורה קבלה וחסידות
  • מתן צדקה והחזקת נזקקים ואברכים
  • עריכת פדיון נפש על ידי הרב
  • סדנאות לגברים ונשים בנושאי חינוך ילדים בדרך החסידות
  • חוגי בית בעניין הכרה עצמית דרך פנימיות התורה 
  • כתיבה ועריכת ספרי מכון ‘הדרך פנימה’
  • הפצה ארצית של עלון השבת בדרך העבודה פנימה

מעוניין להיות שותף?

ניתן לזכות ולהיות שותף במפעל הנפלא הזה ולמסור שמות להצלחת יקירכם או להבדיל לעילוי נשמת הנפטרים בספרים ובעלוני פרשת השבוע אשר מחולקים בכל רחבי הארץ.

לפרטים נוספים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת ווטס-אפ

לטל’: 058-7262610

אודות ר' שמואל בן מניני ללו ז"ל

נולד באלג’יריה ועלה לארץ בשנת 1956, אהב את ארץ ישראל ובה הוא רצה להקים את ביתו למרות שהייתה לו הזדמנות לפני עליה לארץ להתגורר ולהתפתח בצרפת.

בתחילת מגוריו בארץ עבד בכל עבודה שהציעו לו ומסר את נפשו על כך, בגידול שבעה ילדים וחינוכם על ברכי התורה והמצוות.

היה בעל יראת השם טהורה ותמימה, לא אהב את החנופה ופרנס את משפחתו ביגיעת כפיו ללא עזרה של אחרים, אף לא מקרוביו. פרנס את ילדיו ומשפחתו כבעל חנות אשר שם הקפיד על מידת המשקל ולא הייתה לו איפה ואיפה. חשש מאוד מגזל הבריות ולכן במשקלו תמיד הוסיף מעל למה שהלקוח היה צריך לקבל. נזהר על כשרות המוצרים שמכר בחנות, והקפיד במיוחד על כשרות המוצרים במכירות לחג הפסח.

הייתה לו מידת זהירות יתרה בתשלומים לסוחרים ולנותני שירותים, לא שקט עד שקיבל הסוחר את המגיע לו בזמן שנקבע מראש, לא אהב חובות וכך היה נוהג כל ימיו. השתיקה סימלה אותו ותמיד אמר “הדיבור הוא כסף אך השתיקה הינה זהב”, ידע לדבר מעט ולעשות הרבה.

נזהר מאוד בכיבוד תלמידי חכמים ומסר את נפשו לחינוך ילדיו, שמר על קדושת בית הכנסת ואף היה מבין הראשונים שהגיעו לתפילת השחרית, ופתח את שערי בית הכנסת בשחרית לבאי המתפללים.

אהב צדקה וחסד ולא היה קופץ את ידו מלעזור לבני עמו, הכל בסתר ובצנעה כדי לא לבייש איש. התנהג בענווה, ברח מהכבוד כבורח מאש במקום בו היו מכבדים אותו היה מרגיש שהוא נמצא כדג מחוץ למים.

הותיר אחריו אישה ילדים נכדים ונינים אשר עליהם הטביע את חותמו בהליכותיו והנהגותיו.