אודות

אודות עמותת
אור לשמואל

עמותת אור לשמואל, קמה במטרה להפיץ את פנימיות התורה ועבודת הנפש על פי החסידות לכל בית ישראל. העמותה אינה שייכת לשום גוף פוליטי, מגזר מסויים או ציבור מסויים. העמותה והרב אליהו עובדיה שליט"א העומד בראשה, רואים עצמם כקשורים לכל כלל ישראל באשר הם, ללא שום מגדריות שהיא. העמותה קמה לע"נ ר' שמואל ללו ז"ל.

הרב למד בישיבת הכותל וישיבת מרכז הרב. פנימיות התורה למד מהרב תדהר אלון שליט"א. הרב עוסק בחינוך מעל ל-27 שנים. בתוכם לומד ומלמד פנימיות התורה מעל ל-20 שנה. ערך והוציא לאור את סדרת הספרים "באר אליהו" שהם תורת הפנימיות בשילוב החסידות עפ"י האדמו"ר מקאמרנה. כמו כן, הוציא לאור את הספרים אחדות העולמות, כתם אופיר על מגלת אסתר, הרמ"ע מפאנו וכן פירוש האדמו"ר מקאמרנה על הזוהר "ארמית ידי לצלותין". מכהן כנשיא עמותת "אור לשמואל" אשר חרטה על דגלה הפצת הפנימיות לכל בית ישראל.

הרב מקיים מדי לילה שיעורים בבבית הרמח"ל רח' קצנבוגן 73, הר נוף – ירושלים.
לוח שיעורים ניתן למצוא באתר

אודות הרב
אליהו עובדיה

אודות העמותה

  • העברת שיעורי תורה
  • הפעלת אתר אינטרנט, בו מפורסמים שיעורי הרב וכן שיעורים נוספים בנושאי פנימיות התורה וחסידות
  • מתן צדקה והחזקת אברכים
  • עריכת פדיון נפש על ידי הרב
  • סדנת שיעורים בנושאי חינוך ילדים דרך החסידות
  • חוגי בית בעניין הכרה עצמית דרך פנימיות התורה והחסידות. מועבר על ידי הרב.

ניתן להנציח נפטרים בספרי הרב אשר נמצאים בהדפסה
ניתן להקדיש שיעורים לעילוי נשמה, לרפואה שלמה ולברכה ולהצלחה
ניתן להזמין חוג בית או סדנא בנושאים שונים
תלמיד חכם ילמד משניות על פני כל השנה לעילוי נשמה
לפרטים נוספים ניתן להתקשר לטלפון: 052-2640233

מעוניין להיות שותף?

אודות ר' שמואל
בן מניני ללו ז"ל

נולד באלג'יריה ועלה לארץ בשנת 1956, אהב את ארץ ישראל ובה הוא רצה להקים את ביתו למרות שהייתה לו הזדמנות לפני עליה לארץ להתגורר ולהתפתח בצרפת.

בתחילת מגוריו בארץ עבד בכל עבודה שהציעו לו ומסר את נפשו על כך, בגידול שבעה ילדים וחינוכם על ברכי התורה והמצוות.

היה בעל יראת השם טהורה ותמימה, לא אהב את החנופה ופרנס את משפחתו ביגיעת כפיו ללא עזרה של אחרים, אף לא מקרוביו. פרנס את ילדיו ומשפחתו כבעל חנות אשר שם הקפיד על מידת המשקל ולא הייתה לו איפה ואיפה. חשש מאוד מגזל הבריות ולכן במשקלו תמיד הוסיף מעל למה שהלקוח היה צריך לקבל. נזהר על כשרות המוצרים שמכר בחנות, והקפיד במיוחד על כשרות המוצרים במכירות לחג הפסח.

הייתה לו מידת זהירות יתרה בתשלומים לסוחרים ולנותני שירותים, לא שקט עד שקיבל הסוחר את המגיע לו בזמן שנקבע מראש, לא אהב חובות וכך היה נוהג כל ימיו. השתיקה סימלה אותו ותמיד אמר "הדיבור הוא כסף אך השתיקה הינה זהב", ידע לדבר מעט ולעשות הרבה.

נזהר מאוד בכיבוד תלמידי חכמים ומסר את נפשו לחינוך ילדיו, שמר על קדושת בית הכנסת ואף היה מבין הראשונים שהגיעו לתפילת השחרית, ופתח את שערי בית הכנסת בשחרית לבאי המתפללים.

אהב צדקה וחסד ולא היה קופץ את ידו מלעזור לבני עמו, הכל בסתר ובצנעה כדי לא לבייש איש. התנהג בענווה, ברח מהכבוד כבורח מאש במקום בו היו מכבדים אותו היה מרגיש שהוא נמצא כדג מחוץ למים.

הותיר אחריו אישה ילדים נכדים ונינים אשר עליהם הטביע את חותמו בהליכותיו והנהגותיו.